Fico má pravdu

Autor: Pavol Trúsik | 12.1.2013 o 15:02 | (upravené 12.1.2013 o 16:28) Karma článku: 11,87 | Prečítané:  212x

Ak jeho excelencia a premiér poukazujú na neštandartné okolnosti voľby generálneho prokuratúra, pravda je na ich strane. Jednomyseľné hlasovanie poslancov Smeru za kandidáta, ktorý stojí na strane zločincov je však tisícnásobne väčšia fraška. Takmer všetko, čo pán premiér povie, vrátanie novoročného želanie všetkého dobrého, je bohapustá a ľahko dokázateľná lož.

Podobné je to však s úprimnosťou protestujúcich opozičníkov. Zvolenie kandidáta, u ktorého nemožno vylúčiť, že chce a vie skutočne bojovať proti zločinu, bolo predovšetkým dielom osobnej statočnosti Ivety Radičovej. Tej Radičovej, ktorú Dzurindovi šmolkovia napokon zo svojej spoločnosti vypudili. Pripomínam, že ako prvý sa za neschopného kandidáta zasadzoval práve člen modrého poslaneckého tábora. Po zverejnení spisu Gorila nemožno klubu, v ktorého jedenástke figurujú špílmachri ako Mikloš či Dzurinda, veriť akúkoľvek snahu po spravodlivosti. Pokrytče, najprv vyjmi brvno zo svojho oka...

Nech mi jeho excelencia ráči odpustiť, že sa mu tu venujem až na treťom mieste. Bol to práve Ivan Gašparovič, ktorý svojou najvyššou ambíciou: nedopustiť stíhanie Vladimíra Mečiara, vybudoval na poste generálneho prokuratúra tradíciu neschopnosti (či, ak chcete, súdržnosti so zločincami). Možno práve vtedy sa v hlave nášho národného otca rodilo vedomie, že ak náhodou v aute vybuchne jedno z jeho neposlušných detí, toľko sa zas nestane. Pán prezident nám tu aj dnes radšej bude za Gašparoviča, než by si mal plniť svoju psiu povinnosť - menovať Čentéša. Zrejme jeho kontakty s temnou časťou spoločnosti sú príliš silné. Avšak do role menej bystrého sa začína štylizovať už aj samotný premiér. Jeho zanieteným obhajovaním prezidenta a štátnosti chýba už len heslo: jeden národ, jedna strana, jeden vodca. Pán priemer, takto štylizované lži začínajú strácať na dôveryhodnosti, hádam už aj u vašich vlastných. Nie, že sa vám stane to isté, čo sa stalo mužovi vďaka ktorému je dnes krv Róberta Remiáša aj na vašich rukách.

A ešte jedná vec, páni moji: ak by ste si náhodou skutočne mysleli, že pobúrenosť poddaných zapríčinili opozičné živly, vedzte, že tí, ktorí Vás nevolia, majú vlastný rozum a vedia si zrátať dve a dve. Vaša súdržnosť so zločincami, vaše podporovanie svojich sponzorov našimi peniazmi, nominovanie pentáčky na zdravotnícky trón, nominovanie aktéra kauzy Gorila na trón policajný, atď. atď... kladú občanovi zásadnú otázku, kedy nastane čas, keď jeho morálnou povinnosťou bude fyzický boj (gorilie protesty to jasne naznačili). Toto si snáď nikto nepraje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?