10 dôvodov môjho protestu

Autor: Pavol Trúsik | 16.1.2013 o 17:24 | (upravené 16.1.2013 o 17:38) Karma článku: 24,81 | Prečítané:  3064x

Bratislavu mám veruže dosť od ruky, preto som si dal podmienku nájsť aspoň desať dôvodov, prečo sem mám pricestovať a protestovať proti jeho excelencii. Tu sú:

 1. Gašparovičove členstvo v komunistickej strane; myslím, že už dávno dozrel čas mať prezidenta bez tejto minulosti
 2. Gašparovičova neschopnosť (úmysel) z pozície generálneho prokurátora vyšetriť skartáciu spisov ŠtB
 3. Gašparovičove priznanie sa, že v úlohe generálneho prokurátora mu šlo o to, aby nedopustil vyšetrovanie proti V. Mečiarovi
 4. kauza Gaulieder - nerešpektovanie práv občana a Ústavy
 5. „starý ch*j" - Gašparovičove pomenovanie 1. prezidenta SR
 6. kauza únos prezidentovho syna - podľa rakúskych vyšetrovacích orgánov a všetkých indícií zosnovaný štátom (ľuďmi z bezprostrednej blízkosti Ivana Gašparoviča)
 7. vražda Róberta Remiáša, ktorá podľa všetkých známych faktov súvisí s predchádzajúcim bodom i s jeho opisom
 8. amnestia vzťahujúca sa k bodu 6, podpísal ju Mečiar, ale jeho najbližšiemu spolupracovníkovi nikdy nevadila a o jej zrušenie nikdy neusiloval
 9. nedobrovoľnosť odchodu od Mečiara a HZDS - Gašparovič, napriek všetkému z HZDS dobrovoľne neodišiel, kým v ňom plnil funkciu Mečiarovej dvojky. Odišiel až keď sa Mečiarovi zunoval a umiestnil ho na nezvoliteľné miesto. Tento postoj je jasnou demonštráciou jeho súhlasu s celou érou Mečiarizmu
 10. Gašparovičovi ani po odchode z HZDS nevadil Mečiarov „minister spravodlivosti", klamár, buranský vyhrážateľ a Sadikiho dobrý priateľ Štefan H.
 11. Podľa dostupných informácii Gašparovič ovplyvňoval rozhodnutie Ústavného súdu v kauze generálny prokurátor
 12. Gašparovič zjavne nepochopil rozhodnutie ÚS v kauze GP a jeho zdôvodnenie bolo absurdné
 13. Gašparovičove zdôvodnenie nebolo len absurdné, ale predovšetkým lživé.
 14. Gašparovič žaloval jeho blogujúceho kritika - nemorálnosť spočíva najmä v tom, že sám Ivan Hrozný nemôže byť spravodlivo súdený, keďže v parlamente majú väčšinu ľudia, ktorí ho dotlačili na trón
 15. Na strane Gašparoviča stojí jeho verný priateľ Fico, ktorý dokázateľne slúži oligarchom a „akcionárom" Smeru s temnou minulosťou. Protest proti IG možno chápať aj ako protest proti RF a jeho protištátnej politike.

BONUS: vďaka permanentným lžiam sa prehlbuje aj podozrenie, že jeho excelencia neúmyselne zabila sebe blízku osobu a následne celý prípad zakamuflovala. Bolo by treba bližšie sa na to pozrieť avšak jeho alibi sú najnovšie štátnym tajomstvom. Toto pripomína „štátne tajomstvo" o únoscoch prezidentovho syna a vražde Róberta Remiáša. Kruh sa uzatvára.

 

Tak je ich nakoniec 15 a pol - top 10 si môžete vybrať sami.

Priznám sa, že najprv som sa svojho plánu nájsť toľko všeobecne známych dôvodov zľakol, desať je naozaj dosť,  ale u jeho excelencie to napokon nebol žiadny problém a spísal som ich za okamih. Dúfam, že svoj postoj voči osobe prezidenta vyjadrí čo najviac ľudí. Už vo štvrtok o 18.00 pred prezidentským palácom (Hodžovo námestie), tentokrát bez čínskych násilníkov (ozaj, ďalší dôvod: čínska návšteva a Gašparovičov protiobčiansky prejav).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?