Rady skúseného fundamentalistu

Autor: Pavol Trúsik | 10.7.2015 o 17:41 | Karma článku: 5,14 | Prečítané:  986x

Hus zďaleka nebol prvým a Bezák zrejme nebol posledným. Čistky a nenávistný fundamentalizmus je vo fenoméne náboženstva akoby imanentne prítomný.

V kresťanstve sa tento tento jav objavil už v nultých rokoch napätia medzi Ježišom z Nazaretským a náboženskými horlivcami, ktorí zariadili jeho popravu.

História akoby nám nahovárala, že pravdu majú skôr tí, čo kvôli nej trpia, než ten, kto za ňu bojuje. No kto by už len chcel trpieť? Preto ponúkam sedem rád, ako do evanjelia lásky k blížnemu i nepriateľovi implantovať vlastné ego a nenávisť.

 

I. uvedom si veľkosť svojho postavenia (si viac)

Poznáš Boha, si na Jeho strane, takže si čosi viac než sú iní. Vlastne, pre  druhých ľudí ty si tým Bohom. Nezakrývaj to pred nimi, veď za Boha sa predsa nemôžeš hanbiť. Vystavuj Ho ako svoju ozdobu, ako ligotavý prívesok svojho ega a presadzuj Ho presadzovaním seba.

Nedaj sa však odradiť tými večne sa opakujúcimi slovami evanjelia o pokore, umenšovaní sa, nesúdení druhých; tým, že cnosť si samu seba neuvedomuje. Veď uváž, kam by sme sa takto dostali?

 

II. uvedom si veľkosť svojho poslania

Ako správny kresťan (a člen tej najsprávnejšej cirkvi), si ten, kto má pravdu a teda aj povinnosť túto pravdu pretlačiť do sveta. Pred tebou je veľké poslanie. Je potrebné, aby si práve ty, majiteľ pravdy, presadzoval svoje hodnoty do legislatívy tejto zhnitej a lživej sekulárnej spoločnosti. Veď ak budeme mať dokonalé celospoločenské zákony, všetko bude čisté. Všetci sa staneme cnostnými a morálnymi občanmi. Každý liberál pokorne skloní hlavu a prizná svoju poblúdenosť. Bude to raj na zemi. Ak chceš mať dobrý vzťah s Bohom, ak chceš mať u Neho tie najväčšie najčervenejšie body (teda najexkluzívnejšie miesto v nebi), musíš mu predsa pomôcť v Jeho najväčšom záujme: presadzovaní formálnej mravnosti. Preto neber ohľady na bezbožníkov, choď za týmto cieľom nekompromisne a vlož do toho všetku svoju silu.   

Nedaj sa však odradiť Kristovým sekularizmom a Jeho akoby nepolitickou požiadavkou byť soľou a svetlom. Nepomýľ sa ani Jeho dôrazom na akési pofidérne hľadanie viery a lásky v ľudskom srdci a všetkými tými žvástami: chcem milosrdenstvo, nie zákon, Boha si skutkami nepodplatíš, pravdu nevlastníme, pravde patríme, atď., atď.,

 

III. pamätaj, že všetci sú proti tebe

Aj keď zásahom nespravodlivého osudu nikdy nedosiahneš vytúženú mučenícku slávu, je potrebné si uvedomiť, že ty tým mučeníkom si. Pozri len okolo seba: samí nepriatelia. Veď ako by tí ľudia mohli mať tak protichodné názory (o ich účesoch nehovoriac)?! Zostri svoj zrak, rozpoznaj všetky signály svojho rozdráždeného ega a vyraz do protiútoku! Je to nekonečný boj, no je aj nevyhnutný. Rozpoznávaš v sebe strach, bojuj ešte viac! Cítiš tú strašnú krivdu, tú ťarchu nepriateľského sveta na sebe, ešte väčšmi bojuj! Zdá sa ti, nebodaj, že v tomto boji slabne tvoja viera, že tvoje srdce tvrdne v kameň a že ti mäkne mozog, nenaleť týmto satanským trikom a bojuj o to viac! Tvoj nepriateľ bojuje podlo, preto aj ty musíš.

Ale pozor, nepriateľ je aj v cirkvi. Viem, že poznáš jeho tvár. Áno to je on, ten voči tebe tak nespravodlivo populárny kňaz a aj ten, čo tak trpel pre svoju vieru a teraz sa mu dostáva uznanie na úkor teba. Nešetri ich! Máš internet, máš ústa, všetky práva demokracie, tak bojuj! A nerúhaj sa Bohu, že tých nepriateľov je tak veľa, veď čo by zostalo z tvojej viery, ak by si už nemal koho nenávidieť?

 

IV. utužuj svoj fundamentalizmus správnymi citátmi

...ale pozor, nepreháňaj to s prílišným študovaním, aby si sa v Biblii a náboženských knižkách nezamotal. Ak sa už do Biblie pustíš, rob tak len pod dozorom skúseného fundamentalistu. Ani križiaci nečítali Bibliu (nebolo kníhtlače) a akí znamenití bojovníci to boli. Do svojej hlavy dôsledne vry iba tie verše, ktoré pôsobia jednoznačne, ukážu ti na nepriateľa a budú ťa posilňovať v boji proti nemu.

Daj si však pozor, lebo príde nejaký chytrák z nedozretých radov cirkvi a bude ťa poučovať, že podľa Biblie aj samotný diabol používa túto knihu pre svoj vlastný záujem. Áno, mal ten chytrák pravdu, veď aj teraz tak satan učinil použijúc jeho vlastný jazyk.   

 

V. nos v sebe víziu ideálnej spoločnosti (teokracie)

Aby si mohol budovať Božie kráľovstvo na zemi, nos v sebe jeho ideu. Ideu dokonale poslušnej hierarchicky usporiadanej spoločnosti, kde každý jej člen je úplne podriadený našim zákonom a absolútnej mravnej disciplíne. Tu už nebude miesto pre slobodomurára, žiadne kritické reflexie, zbytočné rozmýšľanie a pochybovanie, večné tápanie pri hľadaní pravdy (tá je predsa daná a ty ju už dávno vlastníš). Tu skutočne bude vládnuť Boh, ktorý so svojou nemeckou precíznosťou postrehne každý nepatrný odklon od danej ideality správania a zmýšľania a v nepríčetnej zúrivosti vinníka potrestá.

Pozor však na onú nebezpečnú hlbokomyseľnosť niektorých kresťanov (tú zvrátenú plytkosť dnešnej doby), ktorí ťa budú presviedčať, že Boh je láska, že svojim stvoriteľským aktom sám vytvoril koncept slobodného človeka, že svoj zákon dal ľuďom ako dar pre ich dobro, nie ako fetiš, zbraň a zámienku pre prejavy nenávisti.   

 

VI. sústreď sa na tému dňu

V každom čase nášho boja proti zlu vystúpi do popredia nejaké téma, v ktorej treba obstáť. Tenista svoj zápas nevyhrá, pokiaľ nevyhrá tri sety. Hoci zvládnutie tejto témy nebude ešte znamenať víťazstvo v našom veľkom zápolení, pre jeho dosiahnutie sa stane nevyhnutnou podmienkou. Preto si daj klapky na oči a koncentruj sa na túto tému ako býk na vlnenie zástavy v rukách toreadora. Aby si mohol v boji efektívne pomôcť, musíš všetko ostatné odložiť. Konať treba rýchlo, preto sa nezdržiavaj žiadnym filozofovaním o pokore, láske a tolerancií – to nie je naša téma dňa. 

 

VII. kto hľadá, nájde (na nete je všetko)

Mám pre teba výbornú správu. V boji nie si sám. Je veľa organizácii, blogov, webových stránok, ktoré ti v tvojom poslaní chtiac či nechtiac môžu pomôcť. Aliancia za  rodinu je plyš, KBS sú už zo svojej podstaty nútení k zahmlievacej diplomacii. Ak si však dozrel, musíš ísť ďalej: od kojeneckého mlieka k surovému mäsu. Odporúčam stránku pravýkatolík (samozrejme, ak si  pravý katolík), ktorá ti napr. lepšie ozrejmí, akýmiže satanovými vojakmi sú tí protestanti. Ide o stránku obráteného protestanta, ktorej protiklad je zas obratenykatolik.sk. Kto hľadá, napr. v sekciách institutofleoxiii.org  nájde svojich vnútorných nepriateľov, akými sú Srholec či Mikloško, ale aj hlbšiu analýzu temných zákutí osoby vypovedaného arcibiskupa Bezáka. Širší zoznam pochybných osôb a slobodomurárov ti zas ponúkne stránka kauzy-exkomunikcie-svatorecenia.webnode.sk. Tu nájdeš napr. aj autora tohto blogu. Tak do toho, len smelo, milý brat, popľuj si na nás, veď čím viac nami pohrdneš, tým viac sa ti zaskvie tvoje vlastné ego.

Čo sa týka mňa, budem sa aj naďalej snažiť žiť podľa tvojho deklarovaného náboženstva, ale bez tvojej pýchy a nenávisti. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?